Category Archives: Разни

Абитуриенти

Вчера тъкмо вече реших, че съм много дърт и не познавам никакви абитуриенти, но днес се сетих, че Антоанета завършва тази година и й пратих SMS с поздравления, а тя ми каза ако искам да дойда да я видя пред Новотела. Така и тази година ми се наложи да гледам абитуриенти 🙂 А там пред Новотела видях и доста други познати … и се зарадвах, че всъщност не съм толкова стар 🙂 Все пак аз самия завърших училище "само" преди 4 години, а сега вече ще ставам инженер бакалавър 🙂 но не се оплаквам де 🙂 Живота си тече …

Успех на всички абитуриенти тази година !!! И най-важното да си прекарате супер яко на бала 🙂 и след това където там ходите !!!

А на всички българи честит 24-ти май !!! Дано все по-малко се пише на 6lyokavitza и поне малко се подобри положението на българската култура !

Преглед при доктор

Днес най-сетне отидох на доктор да ми види носа, който от доста години почти целогодишно си тече (да ме прощават гнусливите, ама все някак си трябваше да го напиша) и той ми каза, че ще трябва оперативна намеса. Не е спешно, но трябва да се подготвя психически. Очаква се като се подпише новия рамков договор със здравната каса, тази операция да се поеме от касата, така че най-вероятно на есен ще се оперирам. Разбира се ако въобще реша да го направя. Но доктора (д-р Кулов) каза, че след години може да ми навреди на сърцето. То от това стеснение вече имам алергия и хроничен синуит, а мисля още доста годинки да поживея. Засега ще ходя на алерголог да видя от какво съм алергичен. Като цяло не съм уплашен, но винаги си е кофти като ти кажат, че трябва да лягаш под ножа.

още един ден в опит за учене

Днес не ходих на работа и си останах вкъщи уж да уча за изпита в събота при Стоилов. Както се и очакчваше, поне се наспах. Станах почти на обяд. След това хич не ми се четеше, а имам цял учебник да науча и още 35 листа лекции 🙁 То направо физически е невъжможно дори да ги прочета, а какво остава да ги науча. Май пак ще се разчита на късмет …
А сега ми се обади Ани и си поприказвахме едно хубаво и ми се оправи настроението !!! Еххх любовта е велико нещо, ей ! 🙂 Така се бях скофтил преди това 😛

DNB party

Е както става когато много се каниш за нещо и то не става 🙂 Не бяхме на new wave парти … като отидох на пощата се оказа че Йонов е в Red Еye (бившето Ерофеев) и там дойдоха едни и правиха Drum&Bass парти 🙂 и ние останахме там. Бяхме на тераската и времето беше свежо и решихме, че е по-добре отколкото да се забием под земята в Петното, а и Йонов каза, че Depeche бил слушал много и ме разубеди да се местим 🙂 И не съжалявам. Беше хубаво 🙂 Само Антоанета дойде и Цецо но за малко. Пютер му пратих SMS че има DNB ама пак не дойде тоя мързел 🙂 И така да знаете, че законите на Мърфи са верни !

Пак изпит и учене

Изпити, учене, мани мани 🙂 най-сетне седнах да уча за изпита в понеделник и все нещо се сещам и се дотъркалвам (със стола с колелца) до компютъра :Р Сега се сетих да пиша тук … уфф то като трябва не се сещам ама сега като имам да уча … айде отивам да ги прочета поне въпросите.

Хубавите и кофти неща се редуват

Днес ми е много странен ден … едно такова никакво ми е. А дори не знам защо. Може да е от времето … Предишните дни беше така хубаво топло, а днес едни дъждове, едни гръмотевици …

Иначе най-хубавото днес, което дори ми оправя всичко останало е че приятелката ми Ани (която от един месец е в Германия) ми се обади, и то два пъти. Днес са й прекарали телефон и тя веднага ми се обади и си говорихме към 40 минути 🙂 И ми продължават проблемите с компютъра … Днес нещо омазах на Mandrake Gnome-то като се опитах да го upgrade-на до 2.6 и се ядосох и пуснах ArchLinux, но за моя голяма инзненада и там не ми работеше Gnome-то. Въобще днес Gnome са обявили ден против мен 🙂 Е в крайна сметка го оправих на Arch-а. Оказа се че loopback интерфейса не бил настроен правилно … той първо въобще не беше стартиран дори 🙂 А и принтера от снощи не ще да печата, без видима основателна причина 🙁 Само дава "Media tray empty" Което гледам, че и други хора се оплакват из интернет-а ама никои не дава решение 🙁

Уфф ще си пусна Kill Bill, че му се каня от една седмица да го гледам и все отлагам, то и сега не знам дали ще го изгледам. Поне си издърпах и двете части и сега трябва само време да им отделя 🙂

Селски и други работи

Днес бях на село (с.Чоба) и се наложи доста кърска работа да свърша. Чак мазоли ми излязоха на ръцете 😛 Е ако се погледне от добрата страна, малко физическа тренировка не вреди 🙂
След като се прибрах Йонов направо ме учуди като разбрах, че пак се е зарибил по Red Allert 2. Направо се учудих и го попитах това той ли е ?!?! Та той по принцип не играе игри и такива работи… Явно нещо му е станало ! Е не мисля че ще трае дълго и се надявам скоро да му мине.
Сега май ще погледам какво става из нета и ще лягам, че съм изморен, а утре започва новата седмица. Всъщност последната седмица от семистриалното ми обучение за бакалавър. Малее как лети времето … 🙂

Първи ден с non-stop Интернет

Днес ми е първия ден в който имам кабелен интернет вкъщи и реших, че това е иделен случай да започна моя LiveJournal. Не знам колко редовно ще го водя и въобще какво ще пиша … но за това само бъдещето ще покаже 🙂

Поздрави на всички, които четете това ! 🙂