Category Archives: Разни

Случило се неотдавна

Днес видях в блога на Васил ето това и естествено ми хареса. Само че като го показах на колегите ми веднага спретнаха това. Разбира се не от лоши чуства 🙂 И хем ги зарибявам по линукс и са супер доволни от debian-а за рутер … упс маршрутизатор 🙂 Ама какво да ги правиш, все пак цял ден се занимаваха да преобразуват една програма на php да ползва MySQL вместо PostreSQL.

А ако се чудите защо ми е такова заглавието – по две причини 🙂 наистина това за което пиша се случи неотдавна 🙂 и второ така беше заглавието на третия (и последен) филм от италианските филми в кино "Орфей", който гледах преди малко. Разказваше се за група приятели които прекараха един уикенд в една къща в провинцията. Много ми напомни за събиранията в Белащица на вилата на Йонов. Това дори малко ме натъжи … иначе филма е добър.

Към 6-7 часа тук в Пловдив се развихри такава буря, че после като вървях към киното всички улици бяха с изпочупени клони, а улиците пълни с вода. Направо беше като след катаклизъм. А всичко стана за по малко от час и после небето пак се изясни беше едно хубаво синьо, а след това и луната ясно се виждаше и светеше.

Годишен преглед

Днес най-сетне минах годишния технически преглед на колата ми 🙂 Не болеше много 🙂 То цялата работа е една голяма лъжа ! Само ми провериха спирачките и документите 😛 Дори не отвориха капака. Ами като се замисля то всичко в България е така, то аз и не очаквах друго.

Нови снимки

Хмм да не повярваш Серго днес ми прати снимки от снощи (за справка предишния пост) и аз ги качих на сайта за нашите снимки. Може да отидете и да ги видите 🙂

Иначе днес нищо интересно с изключение, че Милко и Dafo имат рожден ден !!! :)) На Дафо пожелавам много много здраве, успехи и усмивки 🙂 !!! А Милко утре като се видим на купона ще му предам лично моите пожелания 🙂

Ново лого

Направих ново лого за сайта на нашите снимки. Малко не се връзва с дизайна, но старото вече наистина много остаря. Освен това marvin-а отново работи и мисля да върна страницата отново там, че ще има по-бърз достъп. А сървъра на Йонов ще остане за backup.

Днес на работата ми купихме скенер и ще мога да сканирам някои снимки и да ги добавя 🙂 Особено за секцията за стари снимки (така де – компромати [;-} )

Подобрения

Малко пооправих изгледа на блог-а ми 🙂 Намерих как да се показва снимката ми без да се слага до всяка тема. За съжаление не мога да сложа линкове към други блогове и страници (поне не мога да намеря как) и затова сложих само текст. Sorry ще трябва да правите copy/paste 🙂 Абе къде се хванах аз с това LiveJournal.com ама като нямам другаде свястен хостинг, пък и ми е удобно от CenterICQ-то да си пиша в блог-а.

Гръм и тряс

Не знам как е било на други места, но днес в Пловдив валеше градушка придружена с гръмотевици. И аз като си оставям компютъра ми включен у нас, прибирам се и хоп мрежовата ми карта заминала !!! След малко заминаха и още 10 лева 🙂 Ами така е с този LAN интернет 🙁 като не слагат никакви защити, пак добре е че само тя е изгоряла.

Детски празник

От днес имам вече
нови панталонки,
в джобчето ми дрънкат
семки и бонбонки.

Тази детска песничка звучеше преди малко като минах по главната 🙂 Имаше много деца и беше много весело 🙂 Искам да поздравя всички малки и пораснали деца с днешния празник ! Да са живи и здрави и да ги пазим !

Към всички шофьори: карайте днес със светнати фарове. Аз признавам си забравих сутринта и много съжалявам 🙁 После ще се поправя.

Иначе аз като видно четиригодишно лапе се чуствам самопоздравен 🙂

В края на май

Ето че изтича още един месец а аз още се мотая и не правя нищо по дипломната ми, само се заканвам че ще я почвам сериозно. От друга страна хубавото е че идва лято и става все по-топло, а най-хубавото е че наближава момента да се прибере Ани от Германия и да се видим след няколкомесечна пауза. Това ни е първата раздяла да не се виждаме за толкова време от както се познаваме. Наистина мислех, че ще е по-леко но май доста ми липсва …

Днес още няма резултат от изпита ми който беше в събота. Два пъти ходих и не ги е изкарал оценките моя любим доц. Сапарев. Вече за 4-ти път се явявам и дано вече ми го даде 🙂

Днес се разбра, че в четвъртък и петък ще съм в София да представям фирмата ми (Инвест Електроникс) на изложението Булконтрола. Ще стане голямо излагане 🙂 Аз много си нямам представа какво прави фирмата. Аз съм отскоро там и си имам проект по който работя и не съм много наясно за другите ни продукти. Стискайте ми палци 🙂

Докопа ме общинския паяк

Е това е, не ми се размина и на мен – днес ми вдигнаха колата с паяк 🙁 Отидох до университета да дам един проект, уж да взема някви пари, то какво стана … Взех 15 лева а ме оръсиха над 30 лева за глоба и паркинг. А най-лошото беше, че портфейла си го бях забравил в колата заедно със всичнките ми документи и пари … дори фонокартата и се наложи да звъня от GSM-а. То дори първия път като звъннах още не беше пристигнала. Мен всичко на всичко ме нямше 20 минути и са ме издебнали точно тогава. А и колата не е на мое име и нямам пълномощно и замалко да не ми я дадат. Тя колата е на вуйчо ми, а имам пълномощно на братовчет ми … 🙂 Въобще добре че ме разбраха и ми я дадоха, иначе не знам. В най-скоро време трябва поне едно пълномощно да си извадя.

Тревоги от Германия

Днес Анито ми се обади много притеснена, защото един нейн приятел заминал за някъде и трябвало да се върне вчера, но още не се е обадил а и тя му няма телефона да го намери. Тя беше наистина много притеснена, та дори и аз се упалаших – всъщност аз се притесних повече за нея … тя почти плачеше по телефона 🙁 а нямало как да научи какво е станало с него. За щастие по-късно ми се обади пак и каза, че той й се е обадил и си е бил много добре и се чудил дали да й се обажда и тя му беше доста ядосана, но звучеше много по-добре 🙂 Не искам да съм на негово място следващия път като се срещнат 🙂 Такава бойна е моята Ани 🙂